Aktualności

Ferie zimowe z Górecznikiem

Rozpoczynają się dwa tygodnie beztroskiej laby dla uczniów. Nie masz pomysłu na atrakcje dla swoich pociech? Zapraszamy na Górecznik. Pokażemy Ci jak spędzić u nas dzień pełen wrażeń. Pokażemy także jak zaplanować sobie dłuższy wyjazd i skorzystać z naszej oferty hotelowej w trzygwiazdkowym Hotelu Górecznik. 

Zapraszamy całe rodziny! Wycieczkę na Górecznik można zaplanować na pierwszą część dnia: od godziny 10:00 do godziny 15:00 - 16:00. Na początek (MAPA - miejsce nr 1) proponujemy śniadanie w naszej Karczmie. Serwujemy je od 10:00. To idealna propozycja na początek aktywnego dnia. Myślisz, że dzieci będą się nudzić? To znaczy, że nie widziałeś/łaś jeszcze naszego gigantycznego akwarium o pojemności 1400 litrów, w którym znajduje się blisko 500 żyjątek. Dzieci mogą spróbować policzyć wszystkie :) 

Po pożywnym śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie całego kompleksu Górecznik. Wycieczkę pieszą proponujemy rozpocząć od ścieżki edukacyjno-muzealnej (MAPA - miejsce nr 2) prezentującej historię polskiej wsi. Ścieżka rozciąga się wzdłuż stawu „Górecznik”. Można zobaczyć tam historyczne eksponaty w postaci dawnych maszyn i urządzeń związanych z wsią i rybactwem. Informacje uzupełniają tablice wraz z fotografiami. Czas przejścia ścieżki z rzetelnym sprawdzeniem informacji na temat wszystkich urządzeń to około 40 minut. 

Trzecim przystankiem na mapie kompleksu Górecznik jest zagroda ze zwierzętami (MAPA - miejsce nr 3). Warto zaznaczyć, że w miejscu, gdzie znajdują się tablice edukacyjne nie ma zwierząt. Zostały one przeniesione dalej - do zagrody ze zwierzętami. Szczególnie zimą warto skupić uwagę dzieci na naszych milusińskich. Zwierzęta dokarmiane są przez nas codziennie. Zapraszamy do zapoznania się z tabliczkami informacyjnymi. Naucz dzieci rozróżniać zwierzęta gospodarskie od innych. Czas trwania przejścia po zagrodzie ze zwierzętami z zatrzymaniem się przy poszczególnych okazach to około 40 minut. 

 

 

Wycieczka piesza po naszym kompleksie może zakończyć się na przykład w Chatce Czerwonego Kapturka (MAPA - miejsce nr 4). Wysłuchajcie całej bajki, która trwa około 7 minut :) 

 

Jeśli pozwoli na to aura, zapraszamy też do skorzystania z oferty naszego partnera z Doliny Baryczy. Jerzy Kątny, właściciel Folwarku Jeździeckiego Jurand z pobliskich Przygodziczek organizuje kapitalne kuligi. Zapraszamy do zapoznania się z zimową ofertą ośrodka. Dojazd do Przygodziczek na własną rękę. Koszt kuligu z kiełbaską z ogniska oraz ciepłą herbatą to około 15 złotych za osobę. 

Szczegóły oferty. 

http://www.folwarkjurand.pl/kuligi

Na koniec zapraszamy na obiad do naszej Karczmy (MAPA - miejsce nr 1) . Mamy propozycję zarówno dla Was, jak i dla Waszych pociech. W menu znajdziecie nie tylko rybkę, ale także naleśniki, kotlety czy specjalnie dla dzieciaków nuggetsy drobiowe z frytkami (17 zł.) oraz paluszki rybne z frytkami (17 zł.). Polecamy też zupkę pomidorową z makaronem. Do zobaczenia na Góreczniku! 

Jeśli chcesz zostać u nas dłużej - zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Hotelu Górecznik***. W okolicy jest sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia. 

www.hotel.gorecznik.pl

recepcja tel. +48 575 311 322
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2019 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search