Aktualności

Architekt Karczmy nagrodzony

Dariusz Parzeński - autor projektu architektonicznego naszej Karczmy nagrodzony nagrodą starosty ostrowskiego im. Karla Freidricha Schinkla. Wyróżnienia co dwa lata przyznają sami architekci w głosowaniu, zatem jest to nagroda od specjalistów, co jeszcze bardziej nas cieszy. W uzasadnieniu koledzy "po fachu" docenili obiekt za to, że idealnie wpisał się w otoczenie oraz za to, że do jego budowy wykorzystano tradycyjne materiały. Zobaczcie jak powstał pomysł na naszą Karczmę. 

Nagroda starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego im. Karla Friedricha Schinkla przyznawana jest co dwa lata. Choć to dopiero druga edycja, to konkurs na najlepsze projekty architektoniczne cieszy się sporym zainteresowaniem w branży. Nagradzani są w nim architekci z powiatu ostrowskiego, którzy

a) projektują budynki znajdujące się na terenie powiatu

b) projektują budynki zlokalizowane w całej Polsce.

W pierwszej kategorii główną nagrodę zdobył wczoraj właśnie Dariusz Parzeński za projekt naszej Karczmy. U głosujących czterokrotnie zajmował miejsce pierwsze, trzykrotnie wskazywany był na miejscu drugim i dwukrotnie zajmował trzecie miejsce. Oceniający podkreślali w uzasadnieniu m.in. to, że:

 

- wyróżnia się tym, iż buduje malowniczy klimat

- jest wyważony w proporcjach

- jest wpisany w otoczenie, a do jego budowy wykorzystano tradycyjne materiały

 

 

Jesteście ciekawi jak powstał pomysł na projekt Karczmy? Kulisy zdradził nam sam architekt. 

Obiekt zaprojektowany został zgodnie z życzeniem i potrzebami Inwestora jako budynek usług gastronomiczno-hotelarskich realizujący szeroki asortyment usług skierowany do różnorodnego grona odbiorców. Forma i układ funkcjonalny obiektu jest ściśle związany z jego lokalizacja, ukształtowaniem terenu i wielofunkcyjnym przeznaczeniem. Zaprojektowana bryła budynku, inspirowana tradycyjną architekturą Doliny Baryczy, zbudowana została na klasycznych  prostych rozwiązaniach charakteryzujących region w oparciu o dachy dwuspadowe kryte dachówką z lukarnami i wykuszami oraz zróżnicowanie materiałowe i kompozycyjne elewacji (np. „mur pruski”) z koniecznością wpisania obiektu w otaczającą przyrodę stawów, łąk i lasów. Wykorzystanie lokalnych materiałów takich jak drewno, cegła, tynk oraz uszanowanie obowiązującej kolorystyki sprawia, że obiekt podtrzymuje niepowtarzalny charakter i styl krajobrazu Doliny Baryczy.   

 Oto inspiracje: 

Ruda Milicja - Gajówka

 

 

Upuszczony dom zlokalizowany na terenie Doliny Baryczy.  

 

Plebania

Tak wyglądała wizualizacja Karczmy stworzona po zaprojektowaniu budynku. 

 

Generalnym wykonawcą budowy naszej Karczmy była firma ALIS, której zaufaliśmy i która wywiązała się z zadania w ekspresowym tempie. Budynek powstawał dokładnie rok, co przy jego gabarytach jest wynikiem imponującym - podkreśla inwestor Józef Szeląg. 

A tak wyglądała Karczma już po wybudowaniu. Po raz pierwszy obiekt został otwarty dla klientów 1 sierpnia 2017 roku. 

 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2019 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search