Aktualności

Wizyta studyjna

Za nami wizyta studyjna w Dolinie Baryczy. Przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z całej Polski odwiedzili 24 sierpnia Górecznik, by podglądać jak funkcjonujemy i współpracujemy z naszymi partnerami w ramach znaku Dolina Baryczy Poleca. To była ciekawa wymiana doświadczeń.

W ramach wizyty Lokalnych Grup Działania z całej Polski w Dolinie Baryczy odwiedziły nas przedstawiciele następujących podmiotów:

 • Dolina Karpia

  Obszar historycznego zagłębia hodowli karpia na Ziemi Oświęcimsko-Zatorskiej znanego już w średniowieczu.

http://dolinakarpia.org

 • Zielony Pierścień

  Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” jest lokalnym partnerstwem, które działa w formie stowarzyszenia. Tworzą je mieszkańcy, lokalne organizacje i przedsiębiorcy oraz jednostki sektora publicznego z obszaru 11 gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn.

  http://www.zielonypierscien.eu
 • Na Śliwkowym Szlaku

  Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” to Lokalna Grupa Działania skupiająca 7 małopolskich gmin: Czchów, Gnojnik i Iwkowa (powiat brzeski), Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Korzenna (powiat nowosądecki) oraz Lipnica Murowana (powiat bocheński).

  http://www.nasliwkowymszlaku.pl
 • Między Wisłą a Kampinosem

  Stowarzyszenie ,,Między Wisłą a Kampinosem’’ jest inicjatorem utworzenia marki lokalnej Misja Kampinos. Marka lokalna Misja Kampinos jest m.in. narzędziem promocji produktów i usług związanych z regionem, oferowanych przez twórców i usługodawców z obszaru  dziewięciu gmin: Błonie, Czosnów, Izabelin, Kampinos, Leoncin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki oraz Stare Babice.

http://www.lgdkampinos.

Spotkanie z LGD rozpoczęliśmy zakwaterowaniem Gości w Hotelu Górecznik***. Następnie zaprosiliśmy ponadsześćdziesięcioosobową grupę na warsztaty, które zorganizowaliśmy na drewnianych tarasach przy wędzarni. Wspólnie z naszym Partnerem w ramach znaku Dolina Baryczy Poleca - Piekarnią GS w Przygodzicach edukowaliśmy uczestników z pieczenia chleba. Pokazaliśmy przedstawicielom LGD nasz pomysł na proste, ale efektowne „Warsztaty Małego Piekarza”. Przybliżyliśmy im także zasady funkcjonowania współpracy z Partnerem nie tylko w ramach edukacji naszego Parku Przygód, ale także opowiedzieliśmy o codziennych koneksjach na linii Górecznik - Piekarnia GS w Przygodzicach. Goście Hotelu Górecznik*** mogą rano podczas śniadań zjeść pyszne pieczywo wypiekane w tradycyjny sposób. Goście Karczmy otrzymują do niektórych dań słynny i certyfikowany znakiem Dolina Baryczy Poleca chleb „Baryczok”. Goście sali bankietowej natomiast mogą podczas imprez okolicznościowych kosztować  „Baryczoka”, który idealnie komponuje się z rzemieślniczymi produktami na tak zwanych   „wiejskich stołach” (stołach z produktami regionalnymi). Współpraca z Piekarnią GS Przygodzice jest ciągła i systematyczna, a korzyści obopólne: my możemy naszym Gościom zaproponować wyśmienite pieczywo wypiekane w tradycyjny sposób, a Piekarnia zarabia (nomen omen) na chleb.

W tym samym czasie warsztaty z przygotowywania pięknych bukietów z bylin i suszu roślinnego prowadzili Agnieszka i Jarosław Lesiak. Przeróżne dekoracje prezentowały się bardzo okazale, a zabawa przy misternym tkaniu wianków była przednia. Bryczką po terenie okalającym Górecznik przewoził Gości Marcin Kątny z Folwarku Jeździeckiego „Jurand” z pobliskich Przygodziczek prezentując ofertę rekreacyjną. 

Część grupy miała okazję zwiedzić fragment Parku Przygód, napięty harmonogram pobytu nie pozwolił jednak na dłuższy spacer po całym obiekcie.

O godzinie 19:00 zaprosiliśmy Gości na kolację, podczas której podaliśmy m.in. karpia w sosie boczniakowym, którego w ramach tzw. Krótkiego Łańcucha Dostaw kupujemy od Karola Girusa - właściciela Gospodarstwa Rybackiego w Możdżanowie. Tłumaczyliśmy przedstawicielom LGD na czym polega ta współpraca z dostawcą ryby. 

O część artystyczną zadbali muzycy z Kapeli Boćki, która na co dzień działa pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. „Boćki” zagrały kilka utworów ze swojego repertuaru, który można zaklasyfikować jako folk-pop. Wpadające w ucho melodie zostały wyjątkowo dobrze odebrane przez uczestników spotkania. Leszek Łuczak - lider kapeli opowiadał o utworach oraz zdradził kilka informacji na temat funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Jednostka kulturalna Gminy Przygodzice, w której się znajdujemy jest pierwszą organizacją starającą się o znak Dolina Baryczy Poleca w nowej kategorii usługa kulturalna. 

Spotkanie w ramach wizyty studyjnej zakończyło się rozmową w mniejszych grupach.  Podczas kolacji przedstawiciele LGD mogli spróbować wina z Winnicy Anna - naszego partnera z wydarzenia pn. Niedziela z produktem regionalnym. 

Tomasz Wojciechowski, specjalista ds. marketingu Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2019 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search